ماساژ و بادکش

دسته بندی: ماساژ

مدت زمان (دقیقه) قیمت (هزار تومان)
90 2280
120 2700

بادکش درمانی یک درمان شفابخش باستانی است که برخی افراد از آن برای کاهش درد و رها سازی عضلات و برخی گرفتگی ها و اسپاسم ها استفاده می‌کنند. بدین صورت که، فنجان‌های مخصوص یا لیوان‌هایی از جنس سفال، شیشه یا بامبو را روی کمر، شکم، بازوها، پاها یا سایر قسمت‌های عضلات بدن شما قرار می‌دهد. در داخل فنجان، یک نیروی مکش یا خلأ، به واسطه گرما پوست را به سمت بالا می‌کشد. این مکش موجب جمع شدن خون و مایعات در ناحیه بادکش شده و تنش عضلانی را کاهش می‌دهد در نتیجه درد تسکین می‌یابد.
بادکش ثابت
در بادکش ثابت، لیوان‌ها در طول مدت زمان انجام عمل بادکش‌ به صورت ثابت بر روی پوست قرار می‌گیرند و بعد از اتمام مدت زمان مکش لیوان‌ها جدا می‌شوند. اغلب در این روش، ابزار لیوان مکنده را بیشتر از 15 ثانیه، ثابت بر روی پوست قرار می‌دهند. این نوع بادکش مناسب برای درد‌های ناحیه کمر و کتف است و روی این نواحی تاثیر بیشتری دارد. بادکش ثابت، با سکون مواد در یک ناحیه باعث خون رسانی بهتر و در نهایت درهم شکستن گرفتگی ها و اسپاسم ها می‌شود.
بادکش متحرک
بادکش لغزان یا متحرک ابتدا از روغن‌ استفاده می‌کنیم. ابتدا موضع باید روغن مالی شود. برای این‌کار بهتر است از روغن‌های طبیعی مانند زیتون یا بادام تلخ استفاده شود. سپس بادکش را به طور ثابت روی عضلات بدن قرار داده و بعد از چند ثانیه آن را به آرامی در طول اندام حرکت می‌دهیم. این روش با گرم کردن موضعی به افزایش جریان خون و رفع اسپاسم ‌های عضلانی و خستگی عضلات کمک می‌کند. جهت حرکت بادکش‌ها در این روش بسیار اهمیت دارد. زیرا موجب حرکت مواد در بدن ‌می‌شود. برای تشخیص نوع بادکش درمانی مناسب، لازم است قبل از هرگونه اقدام با پزشک ویا متخصص مشورت کنید. بهتر است بادکش درمانی بعد از 2 تا 3 ساعت از آخرین وعده غذایی انجام شود.